Elvira Kovač

ELVIRA KOVÁCS (ELVIRA KOVAČ)

Izborna lista

VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – Elnökünkért, közösségünkért, a jövőért! – SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – Za našeg Predsednika, za našu zajednicu, za budućnost!

Poslanička grupa

Poslanička grupa Savez vojvođanskih Mađara

Politička stranka na čiji je predlog izabran/a

Savez vojvođanskih Mađara (SVM-VMSZ)

Datum potvrđivanja poslaničkog mandata

06.02.2024.

Godina rođenja

1982.

Zanimanje

diplomirani ekonomista

Funkcija u Narodnoj skupštini Republike Srbije

  • Potpredsednik Narodne skupštine

Članstvo u odborima

Članstvo u ostalim radnim telima i delegacijama

  • Parlamentarni odbor za stabilizaciju i pridruživanje (član)

Članstvo u delegacijama

Mesto prebivališta

Zrenjanin


Biografija

Elvira Kovač (Kovács Elvira), diplomirani ekonomista, narodna poslanica, zamenica predsednika Poslaničke grupe Savez vojvođansih Mađara, članica Predsedništva SVM-a.

Rođena je 18. jula 1982. godine u Zrenjaninu. Osnovnu školu je završila u Mihajlovu, maturirala je u Zrenjaninskoj Gimnaziji. Studije je nastavila na Ekonomskom Fakultetu u Subotici, gde je bila student-prodekan i jedan semestar je provela na Wirtschaftsuniversitaet-u u Beču na razmeni. Diplomirala je 2006. godine.

Do jula 2007. godine je radila u Izvršnom Veću Vojvodine, u Pokrajinskom sekretarijatu za zdravstvo i socijalnu politiku.

Njena karijera u političkom životu Srbije je počela 2000. godine. Postala je članica Saveza vojvođanskih Mađara. Od 2006. godine je članica Predsedništva Omladinskog Foruma stranke. Osnivačica je Foruma žena SVM-a, od 2009. do 2015. godine njegova predsedica. Od 2015. do 2019. godine, od 2019. do 2023. godine, kao i u periodu 2023-2024 je potpredsednica SVM-a, od 2024. godine je članica Predsedništva SVM-a.

Od 19. jula 2007. godine je u prvom, od 11. juna 2008. godine u drugom, od 31. maja 2012. godine u trećem, od 16. aprila 2014. godine u četvrtom, od 3. juna 2016. godine u petom, od 3. avgusta 2020. godine u šestom, od 1. avgusta 2022. godine u sedmom, a od 6. februara 2024. godine u osmom mandatu narodna poslanica. U XII i XIII sazivu parlamenta je potpredsednica Narodne skupštine Republike Srbije, zamenica predsednika Poslaničke grupe Savez vojvođansih Mađara, predsednica Odbora za evropske integracije, članica Odbora za spoljne poslove, članica Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje.

Od oktobra 2007. godine je članica Parlamentarne skupštine Saveta Evrope. Od januara 2018. do januara 2020. godine je predsednica Komiteta za jednakost i nediskriminacju, od januara 2020. do januara 2022. godine predsednica Potkomiteta za rodnu ravnopravnost, potom od januara 2023. godine predsednica Potkomiteta za manjine. Od 2022. do 2024. godine je potpredsednica Parlamentarne skupštine Saveta Evrope.

Udata je, majka jednog muškog deteta.

Prethodni mesec Sledeći mesec
P U S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2