Nedelja, 24. oktobar 2010.

Predsednica NSRS u zvaničnoj poseti Libiji

Predsednicu Narodne skupštine Republike Srbije prof. dr Slavicu Đukić-Dejanović na aerodromu „Mitiga“ u Tripoliju (Libija) dočekao je sekretar Generalnog narodnog kongresa Velike socijalističke narodne libijske arapske Džamahirije (predsednik parlamenta) Mohamed Abdul Kasim Al Zuai.



Predsednicu Narodne skupštine Republike Srbije prof. dr Slavicu Đukić-Dejanović na aerodromu „Mitiga“ u Tripoliju (Libija) dočekao je sekretar Generalnog narodnog kongresa Velike socijalističke narodne libijske arapske Džamahirije (predsednik parlamenta) Mohamed Abdul Kasim Al Zuai. Odmah po dolasku u Tripoli, predsednica NS RS razgovarala je sa svojim libijskim kolegom o obostranoj želji da se tradicionalno prijateljski odnosi dve zemlje razvijaju u svim pravcima. Predsednica NS RS je pozvala svog kolegu da poseti Srbiju naredne godine, kako bi parlamentarna saradnja Srbije i Libije bila podignuta na viši nivo.

Predsednicu Narodne skupštine sinoć primio je i libijski lider Moamer El Gadafi, koji je pozdravio predsednicu rečima: „Naše prijateljstvo je večno i još će se produbljivati“.

Đukić-Dejanović se zahvalila na divnom gostoprimstvu, koje govori o dubokom prijateljstvu dva naroda koje počiva na principima uzajamnog poštovanja.

Gadafi je priredio večeru u čast predsednice Skupštine Srbije, predsednika Venecuele Ugo Čaveza, kao i u čast francuske parlamentarne delegacije, koji su takođe u poseti Libiji.

Prethodni mesec Sledeći mesec
P U S Č P S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
nedelja, 13. jul
  • Nema najava za izabrani datum

Ceo kalendar događaja