MP

VERICA MSc KALANOVIC

Year of Birth

1954.

Occupation

Master of Technical Sciences

Residence

Belgrade

Other

Served as MP in the IX legislature of the National Assembly of the Republic of Serbia from 31 May 2012 to 27 July 2012. In line with article 92, paragraph 4, of the Law on the Election of MPs, was re-allocated MP’s term of office on 2 September 2013, after the termination of ministerial position in the Government of the Republic of Serbia on 29 August 2013.

Not active

Previous month Next month
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Sunday, 18 November
  • No announcements for selected date

Full event calendar