Народна скупштина Републике Србије / Активности / Детаљи активности

12. јун 2017. Потпредседник Народне скупштине Верољуб Арсић у разговору са члановима делегације Пододбора за транзицију и развој и Одбора за економију и безбедност ПС НАТО
Понедељак, 12. јун 2017.
Србија остаје војно неутрална земаља без приступања војним савезима и блоковима
„Према Резолуцији коју је донела Народна скупштина, Србија остаје војно неутрална земаља без приступања војним савезима и блоковима“, поручио је данас потпредседник Народне скупштине Верољуб Арсић у разговору са члановима Пододбора за транзицију и развој и Одбора за економију и безбедност Парламентарне скупштине НАТО (ПС НАТО), који бораве у посети Србији.
Он је у разговору са представницима делегација чланица ПС НАТО из Холандије, Турске, Бугарске, Летоније, Мађарске, Немачке, Румуније, Словеније, Француске и Црне Горе, као и представницима делегације Босне и Херцеговине, која је придружена чланица ове међународне организације, истакао добру и успешну сарадњу коју делегација Народне скупштине остварује у ПС НАТО, дајући свој активан допринос раду ове организације.
„Приступање Србије ЕУ подржава 225 до 230 народних посланика, што даје велику већину за усаглашавање домаћег са законодавством ЕУ“, рекао је Арсић и подвукао да је велики део домаћег законодавства усаглашен са законодавством ЕУ, као и да ће Србија до краја 2018. године законодавно бити спремна за чланство у ЕУ.
Потпредседник Арсић је представио и текућа макроекономска кретања у Србији, имајући у виду улогу Србије у региону Западног Балкана,
„Остварили смо највећи раст у претходних седам година и очекујемо да он у наредним годинама буде и 3,5 одсто БДП-а, што ће уз наставак смањења буџетског дефицита, реформу јавног сектора и јачање приватног сектора, побољшати инвестициони амбијент у нашој земљи“, поручио је Арсић.
У разговору, коме су присуствовали и чланови делегације Народне скупштине у ПС НАТО, било је речи о недавно одржаним председничким изборима у Србији, реформи уставног система земље ради усклађивања са прописима ЕУ, наставку сарадње у оквиру програма Партнерство за мир, иницијативи за стварање царинске уније у региону, али и о односу грађана према НАТО.