19. јануар 2012. Чланови Одбора за финансије у разговору са директорком и регионалном координаторком Светске банке за југоисточну Европу Џејн Армитиџ Смит

19. јануар 2012. Чланови Одбора за финансије у разговору са директорком и регионалном координаторком Светске банке за југоисточну Европу Џејн Армитиџ Смит

Четвртак, 19. јануар 2012.

Представници Светске банке представили народним посланицима нову студију под називом „Економски меморандум за Србију – Пут ка напретку: продуктивност и извоз“

Чланови Одбора за финансије састали су се данас у Дому Народне скупштине са директорком и регионалном координаторком Светске банке за југоисточну Европу Џејн Армитиџ Смит (Jane Armitage Smith), поводом студије Светске банке у Србији под називом „Економски меморандум за Србију – Пут ка напретку: продуктивност и извоз“.


Директорка и регионална координаторка Светске банке за југоисточну Европу Џејн Армитиџ Смит истакла је значај дискусије о бржем економском развоју Србије, постизању конкурентности привреде, повећању продуктивности и извоза. У том смислу од виталног значаја је сарадња приватног и јавног сектора, навела је Армитиџ Смит.

Шеф Канцеларије Светске банке у Србији Лу Брефор истакао је да студија Светске банке шаље позитивну поруку да је, усвајањем модела развоја базираног на продуктивности и извозу, могућ бржи привредни развој Србије и повећање БДП-а, што води ка унапређењу квалитета живота грађана. У студији су посебно истакнути сектори индустрије и пољопривреде као најважнији за привредни развој Србије, додао је Брефор и нагласио неопходност успостављања друштвеног и политичког консензуса ради постизања новог модела раста у земљи.

Студија Светске банке под називом „Економски меморандум за Србију – Пут ка напретку: продуктивност и извоз“ показује да је Србији потребан уравнотеженији раст и стратегија раста заснована на извозу, а пре свега извозу производа металске индустрије и пољопривреде, чиме би се подстакао раст БДП-а и отварање нових радних места.

Чланови Одбора за финансије и заинтересовани народни посланици разговарали су са представницима Светске банке о очекиваним растом БДП-а, кризи јавних финансија, фискалној консолидацији, наставку пореске реформе, као и реформи пензионог, здравственог и образовног система у Србији.

Поред чланова Одбора за финансије Милана Вучковића, Игора Бечића, Милорада Бухе, Лидије Димитријевић, Бранислава Јовановића, Михаила Пурића, Влајка Сенића и Јоргованке Табаковић, састанку са представницима Светске банке присуствовали су и народни посланици Александар Влаховић и Марко Миленковић.



Претходни месец Следећи месец
П У С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5