Понедељак, 2. фебруар 2009.

Председник Одбора за европске интеграције разговарао са генералним секретаром Француско-Аустријског центра

Председник Одбора за европске интеграције Ласло Варга примио је данас генералног секретара Француско-аустријског центра Петера Јанковича и амбасадора Аустрије у Србији Клеменса Коју.



Председник Одбора за европске интеграције Ласло Варга примио је данас генералног секретара Француско-аустријског центра Петера Јанковича и амбасадора Аустрије у Србији Клеменса Коју.

Петер Јанкович је упознао председника Одбора са активностима Француско-аустријског центра и предложио одржавање заједничке конференције о европским перспективама Србије. Конференција би требало да се одржи у Београду крајем јуна ове године, а према предложеном дневном реду на њој би се расправљало о привредном развоју и реформама у Србији, затим о неким питањима њене унутрашње и спољне политике, као и о одређеним питањима од геостратешког значаја. На конференцији би највише речи било о изазовима придруживања Србије Европској унији и проширивању њене европске перспективе.

Председник Ласло Варга је оценио корисном организовање овакве конференције и нагласио да је приближавање Србије Европској унији један од њених спољнополитичких приоритета.


Претходни месец Следећи месец
П У С Ч П С Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3