11. јун 2015. Потпредседник Народне скупштине Верољуб Арсић у разговору са делегацијом Словачког парламента

11. јун 2015. Потпредседник Народне скупштине Верољуб Арсић у разговору са делегацијом Словачког парламента

Четвртак, 11. јун 2015.

Потпредседник Народне скупштине Верољуб Арсић разговарао са делегацијом Словачког парламента

Потпредседник Народне скупштине Верољуб Арсић разговарао је, у Дому Народне скупштине, са делегацијом ПГП са земљама Западног Балкана Парламента Словачке Републике, коју је предводила потпредседница Словачког парламента и председница ПГП-а Јана Лашакова (Jana Laššakova).


Поздрављајући словачку делегацију у име Народне скупштине, потпредседник Арсић je изразио задовољство због дугогодишњих пријатељских односа српског и словачког народа.

Потпредседник Народне скупштине је захвалио на подршци коју Словачка пружа Србији на путу ка Европској унији, посебно истичући захвалност због непризнавања једнострано проглашене независности Косова и Метохије.

Говорећи о могућностима привредне сарадње, потпредседник Арсић је истакао значај словачких инвестиција у Србији, посебно у областима енергетике и обновљивих извора енергије, оценивши да би привредну сарадњу требало подићи на виши ниво, у складу са потенцијалима обе земље.

Потпредседница Словачког парламента и председница ПГП са земљама Западног Балкана Парламента Словачке Јана Лашакова оценила је да су реформе које спроводи српска Влада веома значајне и понудила искуство своје земље у преговорима о чланству у ЕУ. Она је посебно указала на значај претприступних преговора за даљи процес придруживања Европској унији.

На састанку се разговарало и о законодавној активности Народне скупштине и статусу националних мањина, при чему је потпредседник Верољуб Арсић упознао словачку делегацију са реформским законима који су донети у Народној скупштини и статусом националних мањина, које, како је навео, имају Уставом загарантована права.

Упитан о политичкој ситуацији на Западном Балкану, Верољуб Арсић је рекао да је Србија посвећена решавању животних проблема свих грађана, без обзира на верску и националну припадност, и чини велике напоре да до дестабилизације односа на Западном Балкану не дође.

Саговорници су заједнички оценили да су билатерални односи Србије и Словачке добри, али да постоји простор за унапређење парламентарних односа.



Претходни месец Следећи месец
П У С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2