Навео је да су односи две земље на високом нивоу и без отворених питања, о чему сведоче и многобројне посете и контакти, који су резултирали потписивањем заједничке Изјаве о унапређењу односа и сарадње две земље, априла 2016. године.
Петрашиновић је изразио задовољство што Србија има добре билатералне односе, који трају већ 70 година, са четвртом најмногољуднијом земљом на свету, подсетивши да је Југославија међу првим земљама подржала борбу за назависност Индонезије, коју је стекла 17. августа 1945. године. Изразио је уверење да ће бити настављена и успешна међупарламентарна сарадња, посебно наводећи значај узајамне подршке у међународним парламентарним организацијама и форумима.
Указао је и на позитивну чињеницу да је Индонезија једина земља која са Србијом има међуверски дијалог. Према речима председника, парламентарна сарадња две земље је динамична и континуирана, те представља важан сегмент укупних билатералних односа.
Упознао је новоименовану амбасадорку Републике Србије Ивану Голубовић Дубокa са податком да ПГП са Индонезијом чини 39 народних посланика.
Истакао је да је Индонезија подржала Србију за приступање на 43. самиту Асоцијације држава Југоисточне Азије (АСЕАН) који је одржан прошле године.
Председник посланичке групе пријатељства истакао је да је Индонезија доследна подршци територијалном интегритету и суверенитету наше земље, као и да је пружила подршку Србији гласајући против уласка тзв. државе Косово у УНЕСКО.
Он се осврнуо на могућност унапређења сарадње у области културе, образовања, туризма, науке и технологије и указао на сарадњу у оквиру пројекта „Свет у Србији“, који се огледа у размени студената.
Заједнички су оценио је да постоји простор за унапређење сарадње у војној области, као и у области науке, културе, туризма и пољопривреде, као и сарадњу Индонезије са Привредном комором Србије.
Амбасадорка Ивана Голубовић Дубокa је истакла да је њен најважнији приоритет да Република Индонезија остане доследна подршци територијалног интегритета и суверенитета наше земље.