Народна скупштина

Народна скупштина Републике Србије (1991-2017)


Велика сала Народне скупштине Републике Србије

Вишестраначка Народна скупштина Републике Србије (1991-2014)

СКУПШТИНА ПРЕДСЕДНИК ПОТПРЕДСЕДНИЦИ СЕКРЕТАР ЗАМЕНИЦИ СЕКРЕТАРА
Народна скупштина Републике Србије I сазив (11. јануар 1991. године – 25. јануар 1993. године) од 11. јануара 1991. до 5. јуна 1991. Проф. др Слободан Унковић; од 5. јуна 1991. Александар Бакочевић од 16. јануара 1991: Вукашин Јокановић, Радован Панков, др Павић Обрадовић и др Боривоје Петровић од 16. јануара 1991. Владета Поповић од 21. јула 1992. Слободан Младеновић
Народна скупштина Републике Србије II сазив (25. јануар 1993. године – 20. октобар 1993. године) од 25. јануара 1993. до 29. јуна 1993. мр Зоран Лилић; од 29. јуна 1993. др Зоран Аранђеловић од 28. јануара 1993: мр Мирољуб Младеновић, Љубиша Петковић, Драган Тодоровић и до 29. јуна 1993. мр Зоран Ћетковић; од 29. јуна 1993. Бранка Јешић од 28. јануара 1993. др Љиљана Петковић од 21. јула 1992. Слободан Младеновић; од 28. јануара 1993. Зоран Милитаров
Народна скупштина Републике Србије III сазив (24. јануар 1994. године – 3. децембар 1997. године) од 1. фебруара 1994. Драган Томић од 11. фебруара 1994: Војислав Андрић, др Ђорђе Башић, Војислав Михаиловић; од 1. новембра 1995. мр Мирослав Здравковић од 11. фебруара 1994. др Љиљана Петковић од 21. јула 1992. Слободан Младеновић; од 28. јануара 1993. до 19. јула 1994. Зоран Милитаров
Народна скупштина Републике Србије IV сазив (3. децембар 1997. године – 22. јануар 2001. године) од 3. децембра 1997. Драган Томић од 3. децембра 1997: Војислав Михаиловић, проф. др Владимир Штамбук и до 22. маја 1998. Драган Тодоровић; од 29. децембра 1997. до 13. септембра 1999. Иштван Ишпанович од 26. маја 1998. Драгољуб Стаменковић од 11. априла 2000. Миладин Зарков од 3. децембра 1997. до 15. јула 1999. Предраг Трајковић од 15. јула 1999. Снежана Ђукић од 29. децембра 1997. до 14. јула 1999. Небојша Родић; од 15. јула 1999. Марица Савић
Народна скупштина Републике Србије V сазив (22. јануар 2001. године – 27. јануар 2004. године) од 22. јануара 2001. до 6. децембра 2001. Драган Маршићанин од 6. децембра 2001. Наташа Мићић од 22. јануара 2001: Гордана Чомић, Љубиша Маравић, до 6. децембра 2001. Наташа Мићић и до 19. јуна 2002. Родољуб Шабић од 22. јануара 2001. до 12. јуна 2001. Георгије Марић од 4. јула 2002. Анђелка Димитријевић oд 9. априла 2001. Периша Јовановић
Народна скупштина Републике Србије VI сазив (27. јануар 2004. године – 14. фебруар 2007. године) од 4. фебруара 2004. до 3. марта 2004. Драган Маршићанин од 4. марта 2004. Предраг Марковић од 4. фебруара 2004: Зоран Р. Анђелковић, Стефан Занков, Војислав Михаиловић, Гордана Поп Лазић и до 4. марта 2004. Предраг Марковић; од 4. марта 2004. до 17. новембра 2004. Емилија Крстић од 4. марта 2004. до 29. новембра 2004. Душан Петровић од 14. децембра 2004. Милан Марковић од 22. децембра 2005. Радојко Обрадовић од 6. фебруара 2004. Марко Даниловић oд 25. фебруара 2004. Периша Јовановић
Народна скупштина Републике Србије VII сазив (14. фебруар 2007. године – 11. јун 2008. године) од 8. маја 2007. до 13. маја 2007. Томислав Николић од 23. маја 2007. Оливер Дулић од 9. маја 2007: Наташа Јовановић, Милутин Мркоњић и Радојко Обрадовић; од 23. маја 2007: Милољуб Албијанић, Божидар Делић и Есад Џуџевић од 9. маја 2007. до 23. маја 2007. Марко Даниловић од 29. маја 2007. Тамара Стојчевић до 29. маја 2007. Периша Јовановић од 29. маја 2007. Марко Даниловић и Милош Тодоровић
Народна скупштина Републике Србије VIII сазив (11. јун 2008. године – 31. мај 2012. године) од 25. јуна 2008. Проф. др. Славица Ђукић Дејановић од 26. јуна 2008: Наташа Јовановић, Божидар Делић, Никола Новаковић, Радојко Обрадовић, Јудита Поповић и Гордана Чомић од 27. јуна 2008. Вељко Одаловић, (напомена - од 27. фебруара 2010. промењено звање у генерални секретар) од 7. октобра 2008. до 26. марта 2010. Бојан Пудар од 28. јула 2010. Младен Младеновић (напомена - од 27. фебруара 2010. промењено звање у заменик генералног секретара)
СКУПШТИНА ПРЕДСЕДНИК ПОТПРЕДСЕДНИЦИ ГЕНЕРАЛНИ СЕКРЕТАР ЗАМЕНИЦИ ГЕНЕРАЛНОГ СЕКРЕТАРА
Народна скупштина Републике Србије IX сазив (31. мај 2012. године – 16. април 2014. године) од 23. јула 2012. др Небојша Стефановић од 23. јула 2012. Константин Арсеновић, Весна Ковач, др Жарко Кораћ, др Ненад Поповић и Гордана Чомић од 23. јула 2012. Јана Љубичић од 25. јула 2012. Младен Младеновић и Радослав Вујовић
Народна скупштина Републике Србије X сазив (16. април 2014. године - 3. јун 2016. године) од 23. априла 2014. Маја Гојковић од 23. априла 2014. Верољуб Арсић, мр Игор Бечић, Константин Арсеновић, Гордана Чомић, Нинослав Стојадиновић и проф. др Владимир Маринковић од 23. априла 2014. до 24. септембра 2015. Јана Љубичић до 29. априла 2014. Радослав Вујовић
до 23. маја 2014. Младен Младеновић
од 23. маја до 1. септембра 2014. Гордана Стаменић
од 23. маја 2014. Срђан Смиљанић заменик (од 25. септембра до 16. октобра 2015. вршио дужност генералног секретара на основу члана 36. став 2. Пословника Народне скупштине)
од 23. октобра 2014. Бранко Маринковић (од 16. октобра 2015. врши дужност генералног секретара на основу члана 36. став 2. Пословника Народне скупштине)
Народна скупштина Републике Србије XI сазив (од 3. јуна 2016. године) од 6. јуна 2016. Маја Гојковић од 6. јуна 2016. Константин Арсеновић, Верољуб Арсић, проф. др Владимир Маринковић, Ђорђе Милићевић, Вјерица Радета и Гордана Чомић од 6. јуна 2016. Светислава Булајић