Народна скупштина

Народна скупштина Народне Републике Србије (1947-1963)


Посланичка легитимација Добрице Ћосића

Народна скупштина Народне Републике Србије (1947-1963)

Скупштина Председник Потпредседници Секретари
Народна скупштина Народне Републике Србије, први сазив, 17. јануар 1947- 8. април 1951. Аћим Груловић, затим Иса Јовановић Душан Петровић, затим Павле Јовићевић потом Косан Павловић Велибор Љујић, затим Љубинка Милосављевић потом Милован Батановић
Народна скупштина Народне Републике Србије, други сазив, 8. април 1951 - 11. септембар 1953. Иса Јовановић Нинко Петровић и Павле Јовићевић Живан Димитријевић и Бошко Крстић
Народна скупштина Народне Републике Србије, трећи сазив, 14. децембар 1953 – 7. јануар 1958. Петар Стамболић, затим Јован Веселинов Душан Петровић Селмо Хашимбеговић
- Републичко веће Никола Груловић Фадиљ Хоџа Раденко Броћић, Зора Крџалић и Илија Ђукић
- Веће произвођача Владимир Вујовић, затим Недељко Караичић Недељко Караичић, затим Борислав Новаковић потом Моца Сумбуловић Мирко Челар, Ђорђе Матић и Решад Ибрахим
Народна скупштина Народне Републике Србије, четврти сазив, 12. април 1958 – 9. април 1963. Јован Веселинов Воја Лековић Миливоје Радовановић
- Републичко веће др Душан Братић Николија Петровић Драгољуб Кирћански, Танкосава Симић и Милован Радојевић
- Веће произвођача Душан Пуђа Бранислава Тешић Момчило Пајевић, Станоје Марковић и Радомир Вучковић
П У С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Недеља, 25. јун
  • Нема најава за изабрани датум

Цео календар догађаја

Будите у току